Jak lítat a ušetřit

Pro levnější cestování musíme něco vědět. Nebudeme rozebírat váhu zavazadel jako příklad. Zde je to jasné, každé kilo navíc si musíte zaplatit, a to u většiny leteckých společností. A na velké většině dálkových letů. Let z Ostravy do Brna se nepočítá. Na těchto kratších trasách létají menší letadla a zde je většinou společnosti jedno o kolik kilo navíc vezete, netaháte li s sebou ovšem v kufru tank, nebo egyptskou pyramidu.  

Letiště

My se zde budeme bavit o cenách letenky. Ta je tím, co stojí nejvíce a co se nejvíce probírá. Každá letecká společnost si určuje cenu podle svých vnitřních instrukcí a může je měnit podle potřeby. To znamená, že v pondělí může být cena do určité destinace zcela jiná nežli v neděli. Znamená to, že pokud bychom chtěli letět třeba z Prahy na Jamajku, musíme stále prohledávat weby všech leteckých společností a také prohledávat všechna letiště? 

Nu, je to jeden z možných postupů, ale jsou známy i snadnější cesty, jak si zjistit ceny letenek a netrávit drahocenný čas jejich vyhledáváním jednotlivě. Musíte se podívat na tento web, kde jsou levné letenky uvedeny, a to pokud možno v aktuálních údajích. Protože informace z minulého týdne jsou snad aktuální tak do novin, ale pro to, co potřebujeme my se vůbec nehodí.  

Letištní depo

Web výše zmíněný pracuje na jednoduchosti, provozovateli jde o to, aby si cenu mohl najít i ten, kdo běžně s počítačem nepracuje a jen zdálky tuší, co je to klávesnice. Proto jsou hned nahoře vidět kolonky, do kterých se zapisuje údaj, se kterým pak bude vyhledávací stroj pracovat. A tom, že toho bude muset prohledat skutečně moc svědčí také doba odezvy. Ta může být až třicet sekund. 

Ale zpět k údajům. Nechystejte si pasy ani jiné doklady, zde zadáte pouze destinaci, kam chcete letět a kdy. Pokud chcete dodat další informace, můžete, ale vesměs nejsou nijak důležité, takže se jimi nemusíte zdržovat. Nu, a to je vše. 

4/5 - (4 votes)