Chybí vám firemní sídlo?


K podnikání je nutné mít kromě jiného i firemní sídlo. Prostě je třeba nějaká adresa, nějaké místo, kde budou hledat zákazníci, úředníci nebo kdokoliv jiný nabídky, jež pro ně taková firma má. Chce to tedy mít nějaký objekt s adresou, kde se bude firma úředně nacházet, kde bude zregistrovaná. A jak vás jistě už napadlo, může se stát, že se pro podnikání rozhodne i někdo, kdo takovou nemovitost nemá. Podnikat chce přece kdekdo, i ti, kteří nemovitým majetkem zrovna neoplývají.

Ale předpisy jsou v tomto případě neúprosné. Když chce někdo provozovat svůj byznys, musí zkrátka hned zkraje nahlásit úřadům adresu své firmy, ono zmíněné sídlo. A tak si ho musí sehnat.

firemní sídlo

Nejlepším řešením by pochopitelně bylo, kdyby si ho takový podnikatel koupil. Pak by toto bylo jeho a nebyl by s tím žádný problém. Jenže kolik je jenom těch, kteří si takový výdaj nemohou dovolit! A kolik je těch, pro něž by byl i následný provoz takového sídla nad jejich možnosti! A pro kolik z nich by vlastně bylo zbytečné držet si budovu jenom kvůli tomu, aby měli pro svou firmu adresu, kde by se tato dala najít!

A tak se někdy řeší něco, co je zdánlivě neřešitelné. Lidé, kteří chtějí podnikat, shánějí objekt, na který ale zjevně nemají. A nakonec to třeba vzdají.

firemní sídlo

Ale to je zbytečné. Není třeba rezignovat jenom z tohoto důvodu. Když si totiž někdo nemůže své firemní sídlo koupit, jsou tu přece i virtuální sídla firmy, která mohou být finančně výhodnou náhradou.

Takové virtuální firemní sídlo totiž znamená, že si lze založit podnik i na adrese objektu někoho, kdo to nastávajícím i existujícím podnikatelům nabízí. Tady se dá sehnat adresa i všechny nezbytné služby, bez toho, že by si podnikatel onen objekt koupil. A platí se tu jen pakatel za ony nabízející se služby, což si může dovolit vlastně každý. A pak už není na rozjezdu podnikání nic nemožné.