Co byste rozhodně měli přestat dělat v koupelně

Koupelnu máme spojenou s hygienou a čistotou. Mnoho našich zdraví prospěšných věcí děláme právě v této místnosti, počínaje hygienou a konče kosmetikou nebo úpravami obličeje či jiných částí těla. Je ale série několika věcí, které by v koupelně neměl dělat nikdo. Proč?
tekoucí voda
1.       Sprcha – ačkoli to mnoho z nás dělá, niko by neměl pít ze sprchy. Sprchujete se, automaticky otevřete ústa, polknete doušek nebo dva vody. Proč byste ale ze sprchy pít neměli? Jednak proto, že je to vysoce nehygienické – hlavice sprchy je neuvěřitelně nehygienické místo, jelikož se hemží bakteriemi, pokud hlavici pravidelně nečistíte přípravky k tomu určenými. Bakterie se zde jenom množí. Navíc voda, kterou se myjeme, tedy teplá, je voda užitková, tedy není pitná, a my z ní také můžeme chytit nějakého bacila.

2.       Závěs – zvlášť pokud bydlíte v bytě, nejspíš máte nad vanou umělohmotný závěs. Ten slouží k tomu, aby voda z vany necákala na podlahu, když se sprchujete. Tento závěs většina z nás zatáhne tak, aby nepřekážel, aby byl co nejvíce u stěny a aby bylo do vany vidět, kvůli praktičnosti a přístupu. To byste ale dělat neměli, minimálně hned. Voda v záhybech špatně vysychá a může to způsobovat v bytových koupelnách plísně.

3.       Ústní voda – jak používáte ústní vodu, pijete ji přímo z hrdla lahve? Nebo k tomu použijete víčko od lahve? Oboje je špatně. Hlavně proto, že bakterie, které byly ve vašich ústech, jsou teď na víčku, nebo na hrdle lahve, a vy si je opakovaně pouštíte do úst dennodenně, takže ústní voda ztrácí svou účinnost.
kartáček na umyvadle
4.       Nikdy nepokládejte kartáček na umyvadlo – protože je to nehygienické. Ale také byste ho neměli uzavírat do nějaké skříňky. Nejlepší je si na kartáček vyčlenit speciální sklenku nebo kelímek, v němž budou kartáčky svisle, štětinkami ven z kelímku. Takhle kartáček uschne, a zároveň se na něm usadí nejméně bakterií.

This entry was posted in Nezařazené and tagged . Bookmark the permalink.