Houby nejen do polévky

Nejen milovníci alternativní medicíny si jistě už všimli, že se v současnosti na horní příčky žebříčku oblíbenosti, co se přírodních doplňků týče, dostávají léčivé houby. Ty se pro své širokospektrální účinky stávají stále více vyhledávanými v prevenci či samotné léčbě nejrůznějších onemocnění a zdravotních problémů. Možná tedy i vy pro příště nezůstanete jen u hříbků či žampionů, které si běžně rádi vychutnáme v dobré polévce nebo omáčce.
 Sušená houba Chaga
Je opravdu škoda, že zatímco v Číně, Japonsku nebo Vietnamu jsou oblíbenými a běžně užívanými dokonce i samotnými lékaři, tak u nás se teprve dostávají do povědomí. Účinky jednotlivých léčivých hub se odlišují, jedno mají však společné – a to, že mají pro svůj obsah terapeuticky účinných látek opravdu široké využití. A co víc? Pravděpodobně neexistují žádné vedlejší účinky.
 
Současný trh nám nabízí hned několik forem jejich užívání, a to např. houby přímo sušené, výluh z hub, tinktury či prášek z hub nebo extrakt v kapslích. Vyplatí se zde ale opravdu zaměřit na co možná nejvyšší kvalitu, a tím i účinnost, což samozřejmě zajistí větší pravděpodobnost očekávaného výsledku. Kvalita zde samozřejmě znamená i bezpečnost – bez obsahu pesticidů, těžkých kovů a podobně.
Tradiční Čínská medicína
 
Existuje zhruba 10 běžně užívaných hub pro jejich léčivé účinky. Mezi ty méně známé patří třeba Polyporus, Maitake, Auricularia, Agaricus nebo Enoki. Častěji vyhledávaným je ale Cordyceps, Reishi, Coriolus, Hericium, Chaga či Shiitake.
 
Pokud tedy například chcete posílit imunitu, dodat organismu vnitřní sílu, pomoci zmírnit únavu, Reishi bude správnou volbou. Mimo jiné dokáže vyživit tkáně a harmonizuje psychiku.
Jsou i takové, které mohou regenerovat nervovou tkáň – mezi ty patří třeba Hericium.
Nejsilnějším likvidátorem virů, plísní, bakterií je bezpochyby Coriolus. Odstraňuje z těla toxiny a také léčí akutní i chronické záněty.
 
Obecně vás tyto vitální houby mohou ochránit před negativními vlivy prostředí, a dokonce v organismu nastartovat i regenerační procesy. Proto pevně věřím, že dnešním dnem se i pro vás stanou v případě potřeby volbou jedna.