I bazén můžete uložit k zimnímu spánku

Když se o slovo přihlásí zima a je jasné, že už si koupání v bazénu dlouho užívat nebudete, tak je na místě rozhodnutí, co s bazénovou vodou podniknete dál. To první, co většinu lidí napadne, je, že vodu vypustí do kanálu anebo v lepším případě s ní zalijí zahradu. Nicméně každé vypuštění vody přijde vlastníky bazénu na nemalou sumu peněz, kterou budou muset opětovně vydat příští rok, když budou chtít bazén znovu použít. Proto přemýšlejte, nebylo by lepší ponechat vodu v nádrži až do příští sezóny?

povrch

Možná vás něco takového nikdy dříve nenapadlo, anebo jste si mysleli, že to ani není možné. To je ovšem velký omyl. Není nic lepšího, než bazén zazimovat.
Zazimování nadzemního bazénu mu pomůže přečkat nepříjemné mrazivé období bez úhony a vodu v nádrži obsaženou budete moci znovu příští rok použít.
A vlastně vás celý ten proces nebude stát skoro žádné peníze navíc, rozhodně se vám tak ve srovnání s cenou za další nové napuštění vody taková práce vyplatí. Tím spíše, že by byla škoda vypustit do kanálu vodu, o kterou jste po celý rok tak svědomitě pečovali.

Postup zazimování bazénu si snadno najdete na internetu. Ideální proto je, celý návod vytisknout a postupovat krok za krokem. Nicméně jestliže vás takový proces leká a bojíte se, že byste neuspěli, tak není nic jednoduššího, než si objednat zazimování bazénu na míru.

venkovní bazén

Každopádně všichni, kdo se do toho pustí svépomocí, by měli vědět, že je nezbytné, aby byla kvalita vody v nádrži před zazimováním naprosto dokonalá. Pokud tomu tak není, je potřebné případné nedostatky napravit. Poté musíte do vody aplikovat speciální přípravek zazimovač, upevnit dilatační plováky a krycí plachtu, a máte hotovo.
Jak je tedy vidět, tak připravit bazén k zimnímu spánku není nic složitého, a jakmile si to jednou vyzkoušíte, tak příště už se do zazimování bazénu pustíte automaticky.