Jaké hrnce byste si měli vybrat pro vaření bez tuku?

Podívejme se tedy, zda výběr hrnců může mít také vliv na přípravu našich jídel, a pokud ano, jaké modely stojí za nákup?

Hrnce s nepřilnavou vrstvou

Nejprve bychom měli věnovat pozornost hrncům s nepřilnavou vrstvou. Díky tomu si budeme moci připravit oblíbená jídla s minimálním užitím tuku a zároveň se nebudeme muset obávat, že se jídlo bude připalovat, nebo ho bude obtížné odtrhnout od dna. Před zakoupením nové sady se však ujistěte, že ji můžete používat ve vaší kuchyni – nezapomeňte, že pro indukční vaření potřebujete speciální feromagnetické hrnce!
pánev, rýže a maso

Grilovací pánve jsou užitečným pomocníkem

Smažení pokrmů nedoporučují dietologové, protože potraviny mají mnoho kalorií a jsou plné nezdravých tuků. Nemusíte se však vzdát smažení, pokud se rozhodnete koupit grilovací pánev, ta má také nepřilnavý povrch, takže na něj můžete úspěšně smažit kousky masa, kotlety nebo maso dusit. Efekt smažení bude stejný, ale jídlo bude mnohem zdravější. Kromě toho je grilovací pánev skvělá pro přípravu zeleniny – grilované lilky a cukety, smažené papriky a žampiony, stejně jako grilovaný chřest bude perfektním doplňkem každodenních večeří.

Když je pečící pánev užitečná

Pečicí pánve jsou mělké hrnce se širokým dnem, které mohou být také velmi užitečné při vaření bez tuku. Obzvláště pokud zvolíte model vhodný pro vložení do trouby. Připravíte v něm kari, čínu, těstoviny se zeleninou nebo guláš a mnoho dalších chutných pokrmů.
hrnec a zelenina

Napařovací hrnce

Pokud chcete žít zdravě, nemůžete na tyto hrnce ve vaší kuchyni zapomenout! Díky nim můžete nejen připravovat netučná jídla, ale také zajistit, aby všechny ingredience v miskách byly plné vitamínů a nutričních hodnot. Metoda vaření v páře umožňuje zabránit úniku mikroprvků obsažených v potravinách, v důsledku jejich tepelného zpracování. Dušení je také oblíbené díky jednoduchosti vaření, zároveň můžete dát rýži, zeleninu, maso nebo ryby. Aby to bylo možné, kupte víceúrovňový hrnec a snadno uvaříte kompletní jídlo pro celou rodinu.