Je betonový plot opravdu ten nejlepší?

Každý, kdo má nějaký pozemek, ví, že jeho oplocení přináší řadu výhod. Jednou z nich je pak fakt, že se tím zabrání průchodu cizích lidí. Existuje totiž zákon o volném pohybu v krajině, který říká, že chodci mohou postupovat přes jakýkoliv pozemek, pokud není jasně označen (obvykle právě plotem) zákazem vstupu. To, že se všichni procházející nechovají k cizímu majetku ohleduplně, není třeba říkat.

Neméně důležitý je pak i fakt, že se tím vytvoří překážka pro případného zloděje. A vzhledem k tomu, jak časté jsou případy vloupání do chat a chalup, které bývají v zimě opuštěné, není pochyb o tom, že se rovněž jedná o důležitý faktor.

betonp2

Pokud máte doma malé děti či domácí zvířata, jistě oceníte fakt, že jim tímto zabráníte zatoulat se mimo hranice pozemku, například do silnice. O tom, že střet s autem by měl ošklivé následky, se není třeba zmiňovat.

Avšak otázkou je, jaký typ oplocení bychom měli zvolit. Dnes si například stále větší oblibu získává betonový plot Montáž MPC. Mnozí lidé říkají, že je ze všech v současnosti dostupných možností ten nejlepší, a je fakt, že má mnohé užitečné vlastnosti.

V první řadě jsou to nízké nároky na údržbu. Není zde totiž potřeba pravidelný nátěr jako u dřeva, a vydrží skutečně dlouho. Jen je potřeba dávat pozor na poškození vlivem vodní a větrné eroze.

betonp5

Dále je zde fakt, že představuje nejlepší možnou překážku pro zloděje. Nejenže je těžké jej překonat, na rozdíl od dřeva či zmíněného pletiva, ale také zabraňuje lidem vidět, co je uvnitř pozemku. Představuje tedy podstatně menší pokušení.

O tom, že je nejpevnější, již byla řeč. To také znamená, že nejlépe ustojí například silné větry, které často doprovází nejen letní bouřky.

Samozřejmě za to vše se musí platit. Není tedy divu, že jeho cena je ze všech typů plotů zdaleka největší. Avšak je vidět, že tato částka je rozhodně oprávněná.