Nasměrujte výlet z pražské autopůjčovny k Máchovu jezeru


Nemáte ještě svůj vlastní vůz anebo o něm ani neuvažujete, a přesto chcete vašim dětem udělat radost a vzít je na rodinný výlet k přírodnímu koupališti? Takovéto a podobné příběhy mohou proběhnout ve více rodinách a tam se také pak plánuje, jakým způsobem se ke koupališti dopravit. Rádi bychom vás pozvali k Máchovu jezeru, je to sice rybník, založený panovníkem Karlem IV., ale spíše jezerních parametrů a hlavně s velmi atraktivním okolím. Rozhodně si tu nebudete připadat jako na obecní návsi s požární nádrží nebo s rybníčkem „bahňákem“, kde se děti cachtají u břehu a potápí pod hladinu s nafukovacím kruhem, Máchovo jezero je vyhlášená rekreační oblast, jedna z nejkrásnějších v republice.

výlet k jezeru

Budete-li vyjíždět z Prahy autobusem či vlakem, počítejte s obsazenými kupé plnými pasažérů. Vystoupíte-li na vlakovém nádraží v Doksech, projdete Máchovou zátokou k pláži Klůček během patnácti minut, a můžete si již užívat slunce nad hlavou a vody před sebou. Jenže, co když se tu budete pohybovat ve vodě až dlouho do večera a ujede vám poslední vlak kolem dvacáté hodiny? Nebylo by lepší využít nejlevnější autopůjčovnu z Prahy a dopřát si pobyt v rekreační oblasti podle svého?

krásná příroda

Vůz si můžete pronajmout na celý víkend nebo o na delší čas a můžete tu trávit i dovolenou. A připomínáme, že je tu také k vidění mnoho přírodních krás a historických pamětihodností, například hrad Bezděz nebo hrad Kokořín. Velmi příjemné jsou i večerní procházky borovými lesy mezi pískovcovými skalami a celá rekreační oblast spíše připomíná lázeňské centrum v atraktivní krajině uměle vysazeného porostu.

Můžete tu využít i plavbu parníkem z přístaviště u pláže Klůček, vypůjčit si šlapadla a zavítat na nejbližší kopec Borný či Šroubený s krásným výhledem na jezero a blízké okolí. Ubytování je možné v některém z kempů, například v osadě Bílý Kámen, anebo v místních hotelích a penzionech.