Péče o nemovitost

Je pravdou, že majitelé nemovitostí mají své určité pohodlí, nicméně aby jim domeček dlouho a dobře sloužil, tak je třeba mu věnovat určitou péči a také pozornost v údržbě. Přece jenom bude třeba čas od času něco opravit nebo se postarat o možnou výměnu. Navíc nové technologie přináší daleko větší úspory či komfort a tak není důvod se jim nějak bránit, pokud je to jen možné. To ovšem není všechno, je třeba mít na paměti pravidelné revize, které zajišťují bezpečnost bydlení a také upozorní snadno na některé vzniklé nedostatky. A aby toho nebylo málo, tak je nutné každý rokem pamatovat na pravidelnou platbu Finančnímu úřadu. V některých oblastech se úřad sám připomene, že se blíží čas placení, ale mnohdy to nechává na samotném majiteli, jak s takovou realitou naloží.

domek a peníze

Cesta na FÚ nás nemine

Pokud jsme úspěšně zapsaní jako majitelé pozemku nebo jakékoliv jiné nemovitosti, tak máme rozhodně povinnost se během ledna dostavit na Finanční úřad a přihlásit se jako noví majitelé. Budeme muset vyplnit určité formuláře a přirozeně pokud si nebudeme vědět rady, tak úředník nám zajisté pomůže. Proč to všechno? Čeká nás totiž placení, které se bude každý rok opakovat. Jedná se o daň z nemovitosti Nebankovní hypotéky úvěry, nám tuto událost dostatečně popisují. Do konce května musíme zaplatit vyměřenou částku, která se skutečně platí každý další rok a je to povinnost majitele jakékoliv nemovitosti.

kalendář

Co družstevní byt?

Vzhledem k tomu, že zde jsme si nekoupili nemovitost, ale podíl vlastnictví, tak zde nám žádná taková povinnost nehrozí a není třeba se strachovat, že bychom měli do konce května mít zaplacenou daň z nemovitosti. Dále bychom si neměli zaměňovat dva stejné nebo spíše podobné názvy, kdy se bude jednat o daň z nabytí nemovitosti. To je úplně jiný příběh, který se platí pouze jedenkrát po koupi či prodeji, kdežto v našem případě se vyplatí si poznačit každým rokem datum splatnosti vyměřené částky.