Poprvé v nových botách

Na nové boty se těšíme a až si konečně vybereme ty pravé, které nám dokonale sedí, hned si je chceme nazout a jít se v nich ukázat ven. Rozchodit nové boty ale někdy nejenže trvá, ale také pěkně bolí. Místo radosti nás tak čeká krutá realita. Nohy v botách tlačí, bolí nás a navíc se začnou tvořit puchýře. Jak tomu předejít? Jednoduše, musíte znát ty správné triky, pak už vás nošení nových bot nikdy nebude bolet.
·         Projděte se doma: než poprvé vyrazíte v nových botách ven, zkuste v nich chvíli chodit doma. Nazujte si tlusté teplé ponožky a obujte si boty. Když budete v tlustých ponožkách v botách chodit, lépe a rychleji se roztáhnou a nebudou vás pak bolet nohy.
Poprvé v nových botách
·         Vyfénujte boty: obujte si do nových bot opět tlusté ponožky a na místech, kde cítíte, že vás bota tlačí, začněte fénovat. Teplý vzduch také pomůže botu roztáhnout. Než ale nohy z bot vyndáte, musíte nechat botu zcela zchladnout.
·         Boty vycpěte: před prvním použitím zkuste do bot na noc nacpat navlhčené staré hadry nebo noviny. Zvláště pokud se jedná o lodičky, měli byste je nacpat co nejvíce k prstům u nohou, tak lodičky tlačí nejvíc. Přes noc hadry nebo noviny vyschnou a boty budou roztažené. Hadry a noviny nemusíte namáčet jen v obyčejné vodě, rychleji a lépe působí i obyčejný ocet, ve kterém je můžete navlhčit. Výhodou je, že boty vám zároveň vydezinfikují, nevýhodou ovšem je, že boty pak budete muset nechat vyvětrat, aby po octu nezapáchaly.
čínské lodičky
·         Pomozte si svíčkou nebo deodorantem: pokud vás boty na některém místě opravdu nepříjemně řežou nebo bolí, přejeďte toto místo obyčejnou větší svíčkou a bude po problému. Stejně tak můžete použít i starý zbytek tuhého deodorantu.
·         Dejte boty na mrazák: na roztažení bot funguje, i když dáte boty zmrazit. Naplňte malé množství vody do sáčků a strčte je do bot. Pak je dejte na nějakou chvíli do mrazáku. Až voda v sáčcích zmrzne, můžete je vytáhnout ven.