Proč vyrazit na kulturní v Lokti

Loket je malé zajímavé město v Karlovarském kraji. Obtéká jej řeka Ohře a je známá pro své rozvíjející se kulturní dění. Obzvláště v létě se v amfiteátru odehrává mnoho koncertů, a dokonce letních divadel a kin. Návštěvníci si mohou užít celý areál kolem amfiteátru a různé možnosti výhledu, ale i místní mají postaráno o brigády na těchto událostech.
            Můžete se přijít podívat na večerní představení, letošní rok zde najdete Hamleta od Shakespeara, nebo Rusalku od Antonína Dvořáka. Včas si obstarejte parkovací místo a jeďte opatrně. V podobných případech lidé parkují i na silnici a ve tmě je to o to nebezpečnější.
hrad na kopci
            Z koncertů si zde můžete opravdu vybírat. Každoročně zde najdete Kryštof kemp se stanovým městečkem přibližně do pěti minut cesty od samotného pódia. Odděleno je však kopcem, tudíž se ruchu nebojte. Často zde účinkuje během jednoho dne více kapel. Například Trautenberk, Škwor, Sinetrium ale i další. Přestože zde pár kapel vystupuje pravidelně, ty zbylé se vymění a oblíbenost stále stoupá. Tento rok zde pořádali koncert Arakain s Lucií Bílou, k tomu jim zahrála kapela Liberate a Tanja. Za poměrně rozumnou cenu máte na vidění tedy přibližně 4 kapely v průměru.
            Letošní rok se můžete za malý poplatek přijít podívat na promítání filmu Bohemian Rhapsody, běžně se s promítáním filmů pod hradem nesetkáte. Všechny tyto akce spadají pod název Léto pod hradem. A pokud vás amfiteátr unaví, můžete se projít po hradbách, kde jsou umístěné díla umělců, například Kája Saudek vás mohl okouzlit v roce 2016, minulý rok Goldovy plakáty.
mx motocross
            No a nakonec stojí za zmínku motokros, který zde probíhá již několik let, je to jedna z největších událostí, které se v tomto místě pořádají. V době motokrosu bývá uzavřená část města. Můžete však přijet čistě na prohlídku hradu a města, hradeb kolem a vyhlídek na Loket.

This entry was posted in Nezařazené and tagged . Bookmark the permalink.