Užívejte si léta v příjemném stínu

Jak si vybrat správně stínící techniku?
Záleží na tom, kde potřebujete stín vytvořit, zda se jedná o interiér či venkovní prostory. Podle tohoto základního kritéria si můžete vybrat z nabídky firem, které se na prodej a instalaci těchto stínících prvků specializují. Jaké možnosti tedy máte?

žaluzie

  • Interiérové a venkovní žaluzie

Žaluzie jsou asi nejběžnější ochrannou před Sluncem, hodí se pro všechny typy oken. Jsou cenově dostupné, lehce se instalují a dobře se udržují. Můžete si pořídit buď klasické horizontální žaluzie, nebo vertikální, které i vzhledově dobře nahradí záclony a závěsy.

  • Rolety

Pokud si chcete pořídit stínící, izolační a zároveň i ochranný prvek pro svá okna a dveře, jsou rolety praktickou a účinnou variantou.

  • Markýzy

Už dávno neplatí, že je používají pouze obchodníci k ochraně zboží před sluncem. Čím dál častěji jsou využívány k ochraně balkonů či teras. Pokud budete uvažovat o této variantě, je třeba investovat do kvalitních materiálů.

  • Pergoly

Rozhlédnete-li se po českých zahradách, zjistíte, že pergola zdobí nejednu z nich. Jsou skvělou ochranou nejen před sluncem, ale také před deštěm a větrem. Pokud si chcete užít posezení venku v jakémkoliv počasí, je pergola na zahradě nezbytností.

vertikální žaluzie

Na jaké bázi stínění funguje?
Sluneční záření, které dopadá na zem, je částečně propuštěno, částečně pohlceno a částečně odraženo zpět do atmosféry. Pokud na potřebné místo umístíme vhodnou clonu, snížíme tím prostupnost tohoto záření. Účinnost clony je přímo závislá na jejím umístění , například žaluzie umístěné zvenku mohou mít až 10krát lepší účinnost než ty klasické interiérové.