Výhody domácího testování na covid-19

Samozřejmě, antigenní test, ani ten domácí, ani ten prováděný na odběrových místech, není přesnější než PCR test, který se vyhodnocuje laboratorně. Ovšem pokud jste nakažení, je velmi vysoká pravděpodobnost, že i domácí test nákazu zachytí, a vyhodnotí váš výsledek pozitivně.

oblek

Včasná prevence

Pokud se ještě před kontaktováním svého lékaře doma otestujete a budete vědět, že s největší pravděpodobností pozitivní jste, díky výsledku testu, dává vám to jistou výhodu pro prevenci vůči ostatním. Lékař s vámi bude zacházet jako s nakaženým, tedy dostanete i hned bez průtahů žádanku na PCR test. Můžete se vyhýbat členům domácnosti a na PCR testy se dopravit tak, abyste neohrožovali ostatní potencionální nákazou.

Možnost volby

U domácích testů je skvělé, že máte možnost si vybrat, jaký druh chcete. Někomu jsou totiž výtěry z nosu vrcholně nepříjemné, a tak raději volí jiné formy antigenních testů, jako třeba výtěrem úst, formou kloktání nebo antigenní testy ze slin. Většina lékáren je dobře zásobených a mají od každého druhu nějaký test. Nebo si je můžete snadno objednat na e-shopech. Každý test obsahuje podrobný návod k použití a testování je opravdu snadné, takže ho zvládne každý.

Rychlé vyhodnocení

Zatím co vyhodnocení PCR testu trvá několik dnů, antigenní test máte vyhodnocen do 15 minut, tudíž nemusíte být delší dobu v nejistotě, a můžete se podle výsledku zařídit.

rouška

Cena

Pokud se potřebujete otestovat, domácí test vás vyjde o hodně levněji, než pokud si sami platíte antigenní nebo PCR test. Je pravda, že ne všude vám bude domácí test stačit.

Jistota je jistota

Domácí antigenní testy můžete využít, pokud jedete někoho navštívit, zvláště pak někoho z okruhu seniorů. I když necítíte příznaky, můžete být nakažení a mít pouze bezpříznakový průběh. Otestujte se, abyste měli jistotu, že pro své blízké nebudete ohrožením.