Doba mobilních telefonů

Dnešní doba nám ukazuje, jak je náš život závislý na mobilních telefonech. Po logické stránce, se není čemu divit. Trh nám nabízí nadupané telefony, s možností širokého využití. Po základní stránce, ho potřebujeme, abychom se spojili s našimi blízkými, a to jak hovory, tak i přes SMS bránu. Samozřejmě jen nevoláme, a nepíšeme textovky, ale je nám nápomocen k  připojení internetu. Mnozí z nás ho potřebují k práci, a bohužel se bez něj neobejdou.  Je super, že má mobilní telefon tolik možností, kde si můžeme evidovat důležité věci. Máme ho i pro zábavu, umí fotit, hrajeme na něm hry, a brouzdáme na sociálních sítích. 

smartphone-982559_960_720

Ale, musíme neustále držet mobilní telefon v ruce?

Určitě si říkáte, nebo si dokonce myslíte, že ho vlastně tak často nepoužíváte. Ale realita je někde jinde. Stačí jít po ulici, a nebude Vám stačit ani jeden pár rukou, aby se dalo spočítat, kolik je právě lidí na mobilu. A není to jen o těch teenagerech, jak si spousta lidí myslí. Je to začleněno, do všech věkových kategorii. Jestli jste pozorní, určitě si všimnete, kolik má i dnes dětí mobilní telefon. A někteří z Vás si říká, kam tahle doba spěje, protože když jste byli vy, v jejich věku, o mobilním telefonu se Vám ani nezdálo. Na jednu stranu je to skvělá věc, když si můžete přes telefon pohlídat děti, ale je to i nebezpečné zlo. Je to ale i věc, která Vás okrádá o čas. 

Komunikace probíhá častěji po telefonu, než osobně. 

Kam se podělo, že si lidé psali dopisy, navštěvovali se navzájem, a bez telefonů v ruce. Dokázalo se bez toho žít, a nikdo si nestěžoval. Ano, moderní technologie jde kupředu, a my jdeme s ní. Možná za pár let, nám bude sedět za uchem maličký robot, který za nás bude i dokonce mluvit. Ale co na to mezilidské vztahy? Po mobilu si můžete sdělit, potřebné a důležité informace, ale proč hodiny vyset na telefonu? Co takhle si sednout do parku, a povídat si tam? V poklidu, si u povídání vypijete oblíbenou kávu, nebo si dáte nějakou dobrotu. To nadšení, že svého blízkého, nebo kamaráda, po dlouhé době uvidíte, a pobavíte se. Potřebujeme přece, abychom měli osobní kontakt. To, jak se u rozhovoru tváří, ten na druhé straně, jestli se usmívá, nebo šklebí. To my nevidíme.

Je to snad zvyk? Je to závislost? Od každého asi trochu.

people-3163556_960_720

Pokud budete chtít, můžete to změnit. Začněte se více scházet ve společnosti, dejte dovolenou mobilním telefonům.

Povídejte si klidně hodiny, ale nedovolte, aby Vám technologie vzala Vaše setkání, a tím i Vaši blízkost.