Hypotéka jako velký životní závazek

Ceny nemovitostí rostou doslova mrknutím oka, za poslední rok v některých lokalitách třeba i dvojnásobně. Pokud je tedy správný čas zvážit možnost hypotečního úvěru, pak je to právě nyní. Podmínky se každým rokem zpřísňují a zvyšuje se i úroková sazba, která je pro mnohé rozhodující. I když je v současné době na trhu přebytek likvidity a banky vedou doslova přetahovanou o každého nového klienta, přibývá i počet zamítnutých žádostí. Na vině je primárně přísná legislativa. Řada bank by ráda půjčila, ale podmínky jim to neumožní. Z této situace ale profitují nebankovní společnosti, kterou jsou v mnohých ohledech ke svým klientům benevolentnější. Hypotéka na pozemek https://www.fahd.cz/nebankovni-hypoteka/, stavbu či koupi rodinného domu tak nemusí být vždy jen pod záštitou bankovní instituce.

Koupě nemovitosti

Pro mnoho lidí může být nemyslitelné, že by se upsalo splácet nemovitost desítky let s vidinou, že jednou jí budou moci nazývat skutečně domovem. Hlavním problémem je zástava nemovitosti, která může v případě dlužníkovy platební neschopnosti kdykoliv propadnou bance. Jedná se tedy o velký životní závazek, který do značné míry ovlivní značnou měrou produktivního života dlužníka.

stavební úvěr

Jak postupovat, když banka žádost zamítne?

Zamítnutí žádosti o úvěr? Ano i to se může stát a rozhodně se nejedná o nijak ojedinělou situaci. Jak v takovém případě postupovat. Mnohdy je na vině maličkost či pochybení ze strany žadatele, v takovém případě je možné o úvěr zažádat znovu. Podobná zkušenost se jistě opakovat nebude. V případě závažnějších pochybení už povětšinou nemá valný smysl žádat znovu. Zamítnuté žádosti se navíc propisují do registru dlužníků, ke kterému mají bankovní instituce volný přístup. Jinde by tedy situace byla pravděpodobně obdobná. Řešení však představují nebankovní společnosti, které jsou ke svým žadatelům o poznání přívětivější.