Druhé největší město Karibiku: Dominikánské Santo Domingo

Hned po Havaně je to největší město, na které při Karibské oblasti narazíte. Santo Domingo má přibližně tři miliony stálých obyvatel. A podle statistiky se také jedná o nejzelenější oblast. Čas prohlédnout si tento skvost Dominikánské republiky, první město založené v této oblasti Španělskými kolonizátory.

–          Nejstarší univerzita
Podle historiků se zde také nachází nejstarší univerzita, založená na Americkém kontinentu vůbec. V tomto městě ostatně byli Španělé velice dlouho sami kolonizátoři, než se Portugalci a Nizozemci vydali stejnou cestou a obsadili většinu Jižní Ameriky.

Všude je cítit karibský vzduch
Teplo, slaný nádech a latinskoamerické rytmy se ozývají ze všech koutů tohoto města. Najdete tady stylové bary, mnoho památek, moderní metropoli, nákupní centrum, vodní svět, a samozřejmě také to původní a autentické pravé karibské, včetně palem, pláží a rumu. Všude okolo voní vanilka a tropické ovoce a vy nevíte, co ochutnat první.

1.       Zona Colonial (třetí obrázek)
Jedna z nejzajímavějších čtvrtí města, ohraničená palácem s překrásnými arkádami, založeném kolonizujícím Španělskem někdy na konci patnáctého století. Visí zde dominikánská a také španělská vlajka na znamení úcty. Celá tato čtvrť je typická malými a úzkými uličkami.

2.       Dům Diega Kolumba
Tento dům, založený v šestnáctém století, je jednou j opravdu luxusnějších budov v celém městě. Postavila ji tisícovka indiánů pro jediného muže.

3.       Maják Kryštofa Kolumba
Na náměstí najdete vysokou sochu, podobno té, kterou najdete v Barceloně na Plaza de Catalunya. Kontroverzí stavba majáku, který soše předchází, byla dokončena roku 1992, tedy při pětistém výročí připlutí Kolumba do Ameriky.

4.       Dominikánské pláže
Ty jsou zcela bezkonkurenční. Podle mnohých Čechů, kteří do Dominikánské republiky jezdí i pravidelně, jsou to nejkrásnější pláže v celém Karibiku, protože je na nich vždy dost místa a jsou čisté.