Proč se vyplatí investovat do pozemků

Mnozí z nás přemýšlí, do čeho by vlastně měli investovat. Je tu spousta možností, kde může dnes člověk s pěkným příjmem investovat své peníze a tak si přilepšit do budoucna. Někdy je důležité se dívat pořádně, protože ne všechny investiční možnosti jsou skutečně hodny investice. Můžeme se bavit o akciích, můžeme se bavit o cenných papírech ostatních, o dluhopisech, o P2P půjčkách, o dalších komoditách.
oplocení pastviny.jpg
Není to ale všechno tak jisté jako pozemky. Jakmile se něco stane, vypukne solární bouře a vyhodí to veškerou elektroniku na světě, vždycky budete mít jistější to, že budete i nadále vlastníky pozemku. Protože pokud máte všechno někde v abstraktnu, nějaká čísla a zápisky, tak více méně obchodujete se vzduchem, reálně nemáte nic, pokud nezpoplatníte a nepřipíší se vám dané peníze na účet. Do té doby máte velké kulové a to je důležité vědět, protože pokud investujete do pozemku, dá se s tím dělat mnohem více věcí.

Především tam vždycky můžete bydlet

Investice do pozemku má své podstatné výhody. Můžete pronajímat, prodávat dál, stavět, budovat apod., anebo na něm žít. TO je ostatně ten největší bonus – kdyby náhodou něco, vždycky zrušíte nájmy, neprodáte to a budete tam pěstovat třebas brambory. A hlavně toho pozemku nebude nikdy víc. A tak to bude po celém světě. A přesně proto se investice do pozemku vyplatí. Nejenže vaši investici budete mít doslova pod nohama, ale její cena nikdy nepůjde níže, než je snesitelné. Půda si vždycky unese jistou hodnotu, protože půdy a pozemků není nikdy dost. Dříve bylo pravidlem, že se skupovaly pozemky a hromadilo se tak – pak sice mohla přijít nějaká revoluce a všechno bylo zkolektivizováno, ale do té doby se běžně handrkovalo s pozemky.
vyrovnané dřevo.jpg

Člověk se nesmí bát investovat

Kdo se bojí, nesmí do lesa. To je pravidlo číslo jedna. Pokud se bojíte o své peníze, raději je mějte na účtu. Pokud si chcete ale pěkně vydělat, tak investujte hlavně do pozemku.