Kde na to jen vzít


To, že v dnešní době není jednoduché vystačit s běžným platem, není nic neobvyklého. Pokud jdete od výplaty k výplatě, jen stěží máte možnost dát si stranou nějakou tu korunu pro případ, že se vám např. porouchá pračka nebo budete muset dětem zařídit dětský pokoj nebo jim zaplatit jazykový pobyt v zahraničí, na který chtějí moc jet. Dost často se pak stane, že sáhnete po nabídce úvěru, ať už od bankovní či nebankovní společnosti. A několika málo tisíci se dá rozjet kolotoč zapůjčených menších částek a tím narůstajícího množství splátek, i když jednotlivě malých, v souhrnu už mohou dát pěkných pár tisícovek.

vážení peněz a člověka

Určitě se nemusíte stydět za to, když si na něco půjčíte peníze. Život je prostě takový a i když je průměrná mzda prezentována v částce přesahující 30 000,- Kč, jen málokdo na ní opravdu dosáhne.

Jak se nedostat do dluhové pasti

Mějte přehled, a to každý měsíc, o tom, jaké jste měli příjmy a jaké výdaje. Logické je, že výdaje by neměly přesáhnout vaše příjmy. Dlužnou částku byste měli mít pod kontrolou. Nebojte se poradit se s někým, ten druhý uvidí věc z jiného úhlu než vy a může vám poskytnout cennou radu. Tím, že problém budete ignorovat, sám od sebe nezmizí. Pokud už se vám bude zdát, že splátky jsou nad vaše možnosti, je třeba začít jednat. Pátrejte klidně sami na internetu, v různých diskuzích na toto téma se můžete dozvědět spoustu zajímavých a užitečných informací.
natažené ruce

Největším průšvihem v samém prvopočátku je, že ten, kdo si peníze půjčuje, má minimální informace, společnosti spoléhají na tom, že málokdo se orientuje ve složitých smlouvách. Je samozřejmé, že pomoc advokáta, který se orientuje v obchodním a občanském právu je na místě, ale to stojí další peníze. Využít však můžete možnosti bezplatné právní porady, v každém větším městě tato poradna funguje a využívá jí spousta lidí.

A hlavně, hlavu vzhůru, nic není neřešitelné.


This entry was posted in Nezařazené and tagged . Bookmark the permalink.