Kdo by měl mít doma finance pod kontrolou? Muž nebo žena?

Peníze jsou jednou z nejčastějších příčin, proč se partneři většinou hádají, proto už při nebo nejlépe před sestěhováním nebo svatbou by si oba partneři měli vyjasnit, kdo bude mít na starosti chod domácnosti, placení účtů, jestli muž bude odevzdávat celou výplatu ženě, a ta bude mít hlavní slovo apod.
V tomhle je v dnešní situace celkem sporná, mnohdy žena vydělává víc než muž, mnohdy se muži zase nechce odevzdávat ženě veškeré peníze, a dalších takových možností je spousta, je opravdu dobré tohle si ujasnit předem, abyste se jednou s milovaným partnerem nebo partnerkou nerozcházeli „jen“ kvůli penězům.
ruce novomanželů
–        žena by měla být „hlavou“ hospodaření zcela jistě, pokud je např. na mateřské dovolené, má na placení účtů dostatek času, na nákupy stejně tak, a zároveň má při nákupech přehled, kde co kolik stojí
–        naopak měl by to být muž, pokud zjistí, že jeho žena má tendence utrácet příliš za „zbytečnosti“, když jednoduše zjistí, že má doma ženu, která ráda utrácí
V obou případech je dobré, když se partneři domluví na jednom společném účtu, kam každý bude dávat část svých příjmů a část si mohou nechávat na svých vlastních účtech, což je už ale samo o sobě finančně náročnější, tak si je mohou nechávat u sebe. Muž tak bude mít na svoje koníčky nebo posezení s kamarády, žena zase na kávu s kamarádkou nebo na oblíbenou kosmetiku, která se jejímu muži zdá zbytečná a příliš drahá.

Většinou se páry domlouvají tak, že jeden z nich (zpravidla muž) platí nájem a poplatky, žena zase náklady spojené s chodem domácnosti, jako jsou potraviny a drogerie do domácnosti. S tímhle řešením se setkáváme v poslední době nejčastěji, problém však při tomhle může nastat s příchodem dětí, když žena přijde o většinu svých příjmů, a ještě k tomu se musí kupovat věci pro dítě nebo děti. Na takovou situaci je dobré se také připravit a předem si o ní promluvit.
peněženka pod lupou
Nejdůležitějším bodem v hospodaření všech párů je komunikace, je základem toho, abyste předešli zbytečným hádkám o peníze, díky kterým se rozpadá spousta vztahů i manželství.

This entry was posted in Nezařazené and tagged . Bookmark the permalink.