Skákání je zdravé

Obezita je stále častěji běžnou součástí našich životů. Pokud jí netrpíme my sami, minimálně známe někoho, kdo nadměrnou váhu má. Ovšem pozor, nejde pouze o záležitost estetiky. Ta je ten nejmenší problém. Daleko závažnější jsou zdravotní dopady, které nadměrné množství tuků v organismu na celé tělo má. Lidé s velkou nadváhou mají statisticky náběh na rozvoj širokého spektra chronických nemocí, a to jak tělesného, tak i duševního rázu. Rozhodně není pravda, že by lidé při těle byli apriori spokojenější, spíše naopak. Hlavně ženy jejich korpulentní postava často hodně trápí.

Skákání na trampolíně

Řešení je však nasnadě. Stačí jen změnit jídelníček, někdy radikálně, a zároveň začít cvičit. Pohyb je pro tělo benefitem ve všech ohledech a mimo jiné se během něj likvidují i tělesné tuky. Ideální je provozovat takzvané aerobní aktivity, které se dají ještě docela dobře udýchat. Mezi takové se může řadit třeba i používání trampolíny pro děti i dospělé.

Není to snadné

Trampolíny jsou dnes skoro na každém lépe vybaveném dětském hřišti. Proto se mnoha rodičům zdá, že skákání je víceméně hrou, nikoliv tělocvikem. V tom se však hodně pletou. Skákání je po fyzické stránce hodně náročné, zvláště pro začátečníky, co si chtějí zkusit nějaké složitější cvičební sestavy. Člověk během skákání hodně posílí, a to logicky hlavně na spodních partiích. Také si tímto způsobem vylepší fyzickou kondici, což rozhodně také neuškodí.

Sklákání

Je potřeba zvolit si tu pravou

Vybrat si vhodnou trampolínu není z pochopitelných důvodů tak složité jako třeba kolo. Stačí si jen ujasnit, kde přesně se bude tento cvičební nástroj používat. Pokud místem cvičení má být zahrada, pak je dobré koupit si venkovní model. Je trochu dražší a musí se k němu často pořídit i různé doplňky typu obvodová síť či kryt na pružiny, ale na druhou stranu ho může používat i více lidí najednou. Domácí verze jsou o dost menší, kompaktnější. Díky tomu se dají používat třeba i v obýváku nebo v ložnici.