Balení cestovního zavazadla – v den stěhování a první den poté byste měli mít při ruce všechny předměty pro zajištění běžného chodu domácnosti, to znamená kromě dokladů a peněz zejména jídlo, nápoje, základní oblečení a obuv, ložní prádlo a hygienické potřeby. Z koupelny tedy do sportovní kabely zabalte toaletní papír a papírové kapesníky, ubrousky, ručníky, kartáčky na zuby a vše ostatní, co potřebujete každý den.
A jak efektivně zabalit zařízení koupelny https://www.odnesto.cz/jak-efektivne-zabalit-zarizeni-koupelny/?
Balení drobných předmětů z koupelny – cokoli se může vysypat nebo rozlít, jako jsou např. šampony, tekutá mýdla, soli do koupele a podobné přípravky, vkládejte do uzavíratelných polyetylenových sáčků se zipem. Prodávají se v různých velikostech a jsou levné a hlavně praktické a spolehlivé. Všechny lahvičky ze skla nebo z plastu, co by se mohly promáčknout nebo při transportu rozdrtit, důkladně přebalte více vrstvami bublinkové fólie. A toto vše uložte do kartonové krabice, kterou důkladně popíšete. Předměty uvnitř krabice prokládejte opět bublinkovou fólií, která perfektně chrání její obsah před poškozením.
Třídění věcí – zejména v koupelně a v kuchyni se může vyskytovat mnoho přípravků, pokrmů a potravinových surovin, které jsou prošlé, plesnivé, vyschlé či jinak znehodnocené, a je třeba se jich zbavit. Využijte stěhování k tomuto procesu, zároveň budete mít o vybavení těchto místností lepší přehled a můžete si poznamenat, co bude třeba po přestěhování, nebo ještě před ním, koupit.
Koupelnové spotřebiče – fény na vlasy, kulmy, žehličky na vlasy, dečky, epilátory, teploměry, elektrické kartáčky, zastřihovače a holítka, infrazářiče, váhy, holicí strojky – to vše pečlivě zkontrolujte, ověřte si, že není poškozená izolace přívodních kabelů, a pokud mezi těmito přístroji naleznete některý, co nepoužíváte, nebo je neopravitelný, zbavte se jej. Některé předměty se dají i zpeněžit bazarovým prodejem.