Vinařství Škrobák

V oblasti Slovácko, která je známá svým folklorem, vínem a kulturou, se nachází Vinařství Škrobák. Je to rodinné vinařství v Čejkovicích, které se vinohradnictví věnuje už více než jedno století. Stanislav Škrobák chtěl vyrábět víno z vlastních vinic s vysokou kvalitou, nezaměnitelnou chutí a jedinečnou vůní. Stejně jako jeho předci vnímal vinařství jako součást svého života a kromě obživy mu dělalo vinohradnictví hlavně radost.

Dnes se o vinařství starají jeho dva synové s rodinami. Využívají nové technologie a trendy, chovají se ekologicky a snaží se chránit životní prostředí. Mají celkem 12 hektarů vinic a snaží se je rozšiřovat. Vinice mají skoro ve všech Čejkovických viničních tratích. Jejich trať Helezný díl je výborná pro pěstování bílého vína. Půda na jejich vinicích je tvořena vápenatými jíly a jílovci.

Vinařství škrobák logo

Vína, která produkují, jsou výhradně z vlastních hroznů a jsou tvořena s láskou a úctou k přírodě. V roce 2018 bylo jejich úsilí oceněno cenou Vinařství roku. Nabízí jak červené a bílé víno, tak víno růžové a sekty. Dokonce vyrábí i speciální vína jako botrytické výběrové, slámová a ledová vína. V roce 1999 vyrobili první ledové červené víno v České republice. Z bílých vín pěstují například odrůdy jako Pálava, Aurelius, Tramín nebo Chardonnay. Z červených odrůd je to Modrý Portugal, Rulandské modré nebo Cabernet Moravia. Tímto výčtem to ale nekončí. V jeho repertoáru je například i Frizzante s ovocnou chutí.

Vinohrad Vinařství Škrobák

Pokud se chcete alespoň na chvíli ocitnout v nádherné krajině Jižní Moravy, v oblasti Slovácka, výborná vína od Vinařství Škrobák Iwc-club vám to umožní. Na své si přijdou příznivci červeného i bílého vína, milovníci suchého i polosladkého vína. Hodí se ke všem příležitostem od svatby, posezení s přáteli nebo jako dárek. Vínem od Vinařství Škrobák uděláte radost nejen sobě, ale i vašim přátelům a blízkým.