Co udělat s mobilem, když už doslouží nebo ho nepotřebuji?

Žijeme v době, kdy nám nestačí si mobil jednou koupit a používat ho do té doby, dokud se neporouchá. Někteří z nás si kupují nové modely rok co rok. Nebo tyto nové mobily dostáváme od někoho pod stromeček a pak nevíme co dělat s tím funkčním starým. Když se nám porouchá můžeme ho zkusit dát do opravy, pokud se to finančně vyplatí. Někdy zjistíme, že oprava mobilu vyjde na víc, než kdybychom si jednoduše koupili nový. U dražších kusů, jako je třeba Iphone, se pak oprava vyplatí více, než kdybychom si zakoupili kus nový. Záleží také o jaký druh poruchy si jedná. Nejčastěji to jsou rozbitá skla a displeje, nebo problémy s napájením.

mobil a žena

Když už je mobil úplně na odpis, co bychom s ním měli dělat? Nejlepším způsobem, jak se ho zbavit je dát ho do kontejneru s elektronikou. Rozhodně neuvažujte o tom ho hodit někam do popelnice. Z vyhozeného kusu se pak dají získat součástky a hlavně kovy (zlato, stříbro…) na zbrusu nové mobily určené k dalšímu prodeji. Co ale když mobil stále funguje, nemá žádnou poruchu, ale vy už ho jednoduše nevyužíváte? Jedním ze způsobu, jak se nepoužívaného kusu zbavit je prodej. Zejména pokud se jedná o model třeba minulého roku. Už ho sice neprodáme za cenu pořízení, ale stejně se nám část peněz vrátí. Nebo jednoduše můžeme mobil někomu darovat. Ať už kamarádovi, nebo někomu z rodiny, kdo by mobil potřeboval. Nemá cenu si tento funkční kus nechat jen tak v kredenci a čekat, co se bude dít, když ho někdo může plně využívat.
mobil v ruce

Tím, že mobil pošlete dál pomůžete lidem, kteří zrovna jeden hledají a nemají peníze na to si pořídit nový téhož druhu. Při prodeji nezapomeňte dodat příslušenství jako například nabíječka, manuál, slot na sim kartu a podobně. Ještě si předtím zkontrolujte, jestli v mobilu nezůstali nějaké vaše soubory, nebo přihlášení na aplikacích. Je nejlepší dát mobil do továrního natavení, kdy si pak nový majitel nastaví vše dle svého. Očekávejte také, že kupující bude chtít vidět, jestli je zařízení funkční.