Tipy na seberozvojové aplikace

Různých aplikací je k výběru v dnešní době opravdu plno – jak v rámci her, tak i různých sociálních sítí, či technických vychytávek ohledně zvuku, fotografování, financí, map, byznysu a tak dále. My Vám v tomto článku ale představíme úplně jiný druh aplikací – a to sice aplikace seberozvojové.

mobilní telefon při focení

Veganství/vegetariánství

K seberozvoji může určitým způsobem patřit i inklinace k alternativním životním stylům, jako je například veganství či vegetariánství. Může se však stát, že pokud jste vegan nebo vegetarián, nebude Vás zrovna napadat nic, co byste si chutného a zároveň zdravého uvařit, případně budete hledat restauraci/bistro, co bude vyhovovat Vašim etickým požadavkům. Pro tento účel je vhodná kupříkladu aplikace Soucitně. Poskytne Vám nejen informace o novinkách z veganského světa, ale také různé recepty /které jsou rozřazené dle kategorií například na indická jídla, pomazánky, polévky, italská jídla, cukroví, houbová jídla, luštěniny, saláty a další/, tipy na veganské akce a mapu s veganskými obchody a restauracemi /tedy nejen veganskými, ale i vegetariánskými, raw, makrobiotickými atd./

 aplikace na mobilu na mapě

Práce se sny

Zaznamenávání snů, jejich rozbor a aplikování poznatků z nich může být užitečným prostředkem k seberozvoji. K tomuto účelu doporučujeme například aplikaci Dream Catcher, která Vám umožní si pojmenovávat a zapisovat své sny, které si také můžete různě otagovat, zaznamenat si, jakou jste ve snu měli náladu, zda to byl opakující se sen, noční můra či lucidní sen. Aplikace Vám může pomoci ve Vašich snech nalézt určitá opakující se schémata, která Vám mohou pomoct pochopit některé věci ve Vašem životě, kterých byste si třeba jinak vůbec nevšimli.

 

Meditace

Ideální stav samozřejmě je ten, kdy umíte meditovat sami od sebe, nicméně i použití aplikací k řízené meditaci či na práci s dechem může mít svá pozitiva. Z tohoto oboru existují například aplikace jako Všímavost a řízená meditace spánku či Prana Breath – v případě druhé aplikace však dbejte na to, aby se Vám při dechových cvičeních nezačala točit hlava či jste nepozorovali jiné negativní účinky – v takovém případě dechové cvičení ihned ukončete, mohlo by totiž být spíš ke škodě než k užitku.