Kdy nosit sluneční brýle

Mohlo by se zdát, že nastává období, kdy je potřeba už nasadit sluneční brýle a tím chránit náš zrak před škodlivými slunečními paprsky. Ovšem to je chyba. Protože sluneční brýle by se měli nosit po celý rok. Protože i v zimě při slunečních dní sluneční brýle využijete. Na náš zrak působí sluneční paprsky, i když je pod mrakem. Ovšem mnoho lidí sluneční brýle nasazuje až s teplými a slunečními dny.

sluneční brýle

Sluneční brýle jsou vhodné jak pro muže, ženy, tak i malé děti. Nejsou ovšem vhodné pro úplně malé děti. U nich je potřeba aby se čočka naučila správně pracovat a reagovat na ostré světlo a svit slunce. Ale i tak je dobré děti chránit například kšiltovkami.

Vhodné jsou nejenom kvalitní sluneční brýle na běžné nošení, ale výhodné je si i pořídit sluneční brýle pánské polarizační. Jsou samozřejmě vhodné i pro ženy. Ale pánové jsou zmíněni hlavně v případě, když například jsou profesionálními řidiči a více tyto brýle využijí. Polarizační brýle jsou určitou nadstavbou obyčejných slunečních. Chrání před UV filtrem, ale ještě mají filtr, který propouští jen vertikální světlo. Horizontální pohlcuje. Proto jsou velmi vhodné do aut a dopravních prostředků.

pánské brýle

Sluneční brýle i polarizační jsou vyráběné v mnoha provedeních, tvarů a barev a tak si každý může vybrat přesně svůj typ, který se mu líbí a který vypadá dobře na jeho tváři a hodí se k jeho obličeji. Je možné pořídit brýlí i více a kombinovat je k různému oblečení nebo na jiné události. Je vhodné mít i neutrální brýle na každodenní nošení, které budou praktické a lze je tak v případě potřeby použít kdekoli. Je potřeba, a to hlavně v létě, mít sluneční brýle v autě či v jiném dopravním prostředku. Pro řidiče jsou sluneční a polarizační brýle velmi užitečné. Slunce dokáže být velmi ostré. A to i při východu a západu. Také pokud vysvitne a vozovka je ještě mokrá po dešti. Díky brýlím lze tak alespoň předejít nehodám, které by se při špatné viditelnosti mohli stát.