Konec žárovek?

http://www.codarestaurant.cz/fotogalerie/terasa/ ntent-Type“ content=“text/html; charset=UTF-8″>

Ano, možné to je. Věřme odborníkům. Ovšem ne zase všemu. To, že klasické žárovky již nebudou se tradovalo už před pěti lety a pověst, že se nebudou vyrábět přinutila některé mudrlanty vykoupit všechny v blízkém okolí. Takže nyníspí na bednách se žárovkami a mohou se chlubit tím známým, „My máme“.
Nechme mudrlanty jejich klidu, nebudeme se s nimi hádat. Ale fakt je ten, že žárovky stále jsou a stále se vozí. Odkud to nevím, když byla přece výroba oficiálně ukončena.Klasické použití LED
Nu, nebudeme plakat po žárovkách, náhrady jsou a údajně lepší. Prý mají větší výdrž, ale hlavně, „žerou“ méně. Nu, nevím soused je měl a nějak moc dlouho mu nefungovaly. Ptal jsem se ho, co to bylo za značku a řekl, že „made in nevím“. Koupil je někde na trhu od hodně pofiderního prodejce. To bych asi neriskoval. Pokud a když už, tak osvědčené výrobce. A žárovky asi také už ne, nyní jen LED.
Jistě znáte nasvětlené plochy, například výklady, budovy, menší objekty. Někde je to jen okrasa, někde účel, aby potulní loupežníci jakéhokoli původu neměli snadnou práci. A všichni, kteří vyměnili žárovky v těchto světlometech za led reflektor si je nemohou vynachválit. Jednak už pro barvu světla, ale především pro spotřebu elektrické energie, která je o mnoho nižší, než když jeli na klasické žárovky.
Tak tedy vidíme, že jen ta úspora by nás měla nalákat ke koupi. Zkuste si sednout a počítat, kolik ušetříte na výměně jen jedné jediné staré žárovky za stejnou LEDku. A to vám vyjde výsledek jen za jednu žárovku a doma jich máte jistě nejméně dvacet. Ne-li více. Co garáž, co sklep, co terasa?Nasvícení budovy LED reflektory
Jen si dejte pozor na objímky, protože zde může nastat kámen úrazu. Neměli byste zaměnit reflektorovou LED za obyčejnou, protože jedna má klasický tak zvaný Edisonův závit, kdežto ta druhá patice. To jediné je třeba si ohlídat, ale pak již nic nebrání výměně starých za nové.